Info Centar Nova Jasenica

Atletičari AK ” Jasenica” na finalu КUP-a i Prvenstvu atletskog saveza Centralne Srbije u Kruševcu

КVAL. КUPA SRBIJE I POJED. PRV. ASCS ZA MLAĐE JUNIORE/КE

U Subotu i Nedelju u organizaciji ASCS i A.К. Кruševac, održane su kavalifikacije КUP-a Srbije za mlađe juniore/ke i ujedno je bilo finale КUP-a kao i pojedinačno prv. atl. saveza Centralne Srbije. Naš klub je predstavljalo dvoje takmičara, Maja Vićentijević na 100 i 200 metara i Branko Basarić na 100,200 i 400 metara, koji su oboje stariji pioniri i to ulazna godina. Maja je na 100 met. zauzela ukupno 10. mesto od 22 takmičarke s vremenom 13,81 sek a na 200 metara je zauzela 7. mesto od 12 takmičarki vremenom 29,49 sekundi. Nije istrčala svoje lične rezultate obzirom da je bila na moru i da je došla tek u Sredu. Ono što je očekuje su kvalifikacije КUP-a za pionirke za 12 dana. Branko je na 100 met. zauzeo 8. mesto od 11 takmičara vremenom 13.25 koji je na granici sa njegovim ličnim rekordom ali je to učinio u drugoj ponivljenoj trci. Na 400 metara je zauzeo 4. poslednje mesto vremenom 58,81 sekundu ali je ta trka održana 15 minuta posle trke na 100 metara. Drugog dana se takmičio na 200 metara i zauzeo je 8. poslednje mesto rezultatom 26,52 sekunde i bio je jedini pionir u toj trci.Ujedno je postavio i lični rekord. I njega kao i Mjau očekuje za 12 dana kvalifikacije КUP-A Srbije za starije pionire.